Downhill cup 2021
Lokality
Odber noviniek

www.moravskoslovenskydhcup.eu
  • Sk d5a3451f889f72e9a630b92dc89b62c3069dd3809e3ce195e3827a87d9b6d8ed
  • En e1b9dee967a0370ba3d850ad65cf6449ab8dbe92e646a79a571dfa6d14663894

Kouty nad Desnou - Trate

Trate sú označené podľa obtiažnosti rovnako ako zjazdovky -  modrá - ľahká, červená - stredná, čierná - ťažká.

Všetky informácie o obtiažnosti a podobne Vám ochotne podá personál Helia sportu.

Uhlířská stopa - lahká trať  - modrá 5km

"....je určena pro pokročilé jezdce na horských kolech , zajímavostí je, že část...ečně vede po původní uhlířské cestě, kde jsou patrné terasy, na nichž se dříve pálilo dřevěné uhlí - začíná pod horní stanicí lanové dráhy "Medvědí Hora", zde se klikatí po celé šířce sjezdovky "U vrtulí", na konci této sjezdovky se v místě křížení tratí stáčí vlevo do lesa, křižuje lanovou dráhu a sjezdovou trať "Hřebenovka"(v tomto místě je třeba zastavit a rozhlédnout se!!!), pokračuje sjezdem po staré uhlířské stezce, konec této stezky se napojuje na lesní cestu vedoucí po rovině 2,5km až k místu zvanému "U obrázku" (vzhledem k tomuto úseku, není trasa zcela ideální pro sjezdová kola) dále pokračuje z kopce lesní cestou, před vysílačem uhýbá vpravo do listnatého lesa, zde pokračuje příjemným trailem tvořeným z klopených zatáček a terénních vln, po přejetí lesní cesty, vede dále stezkou na sjezdovku "U snowparku" a ke spodní stanici l.d. "Liščí potok"....."

Stará medvědice - lesný freeride trail - červená 3km

-"... terénní vlny, kořeny, klopené zatáčky přírodní skoky - určena pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech, začíná vpravo od h.s. lanové dráhy "Medvědí Hora" (pod barem "U medvěda") vede lesem podél sjezdovek "U vrtulí" a "Medvědí" čímž kopíruje jejich sklon, v horním a středním úseku trasy jsou 2 rovinky o délce cca 80m zbytek trailu vede poctivě z kopce místy pod velkým sklonem, trail ve spodní části traverzuje sjezdovku "Medvědí" pokračuje sjezdem podél potůčku a vyúsťuje u s.s. lanové dráhy "Liščí potok"....."

Hřebenovka - prvky 4X/freeride - červená 3,5km -

"....určena pro zkušenější jezdce na celoodpružených kolech, začíná přímo pod h.s.l.d. "Medvědí hora" v horní části vede pod lanovkou (hliněné skoky, klopené zatáčky, lavice) ve střední části se napojuje na sjezdovku "Hřebenovka" (hliněné klopené zatáčky, lavice) pokračuje po lesní cestě (freeride, skoky), dále lesem (freeride) a ve spodní části vede po sjezdovce "U snowparku" až ke s.s. l.d. "Liščí potok"....."

Koutíkův sen - DH - čierna 2,5km, celkové převýšenie 500m

".....nejtěžší trať, určena pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech, začíná vpravo cca 100m pod h.s. l.d. "Medvědí hora" u h.s. vleku "U vrtulí" odtud vede vpravo podél vleku a částečně krajem lesa (lavice, skoky s protihranou, klopené zatáčky, kořeny) až na konec sjezdovky "U vrtulí", zde se stáčí mírně vpravo do řídkého smrkového lesa směrem k lanovce, pokračuje krátkým úsekem pod lanovkou, uhýbá vlevo do smrkového lesa, kde pokračuje prudkým sjezdem (kameny, kořeny) ústícím na lesní cestu a křižuje lanovku (zde je třeba zpomalit a rozhlédnout se!!!) dále se klikatí bukovým lesem vpravo od lanovky a vyúsťuje na dojezd sjezdovky "Medvědí" směrem ke s.s. l.d. "Liščí potok" ..... "

Na tejto trati sa konali preteky Moravsko/Slovenský DH Cup, jedna z RZ Enduro Race, MČR v DHI a Český pohár DHI.

Kouty Mapa

Vytvorené: 19.11.2014 Aktualizované: 09.09.2020